Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dieta 1000 kalorii – czy warto?
#1
Jedną z najbardziej popularnych diet w ostatnim czasie, z całą pewnością jest dieta 1000 kalorii, która pozwala osobie odchudzającej się schudnąć nawet do ośmiu kilogramów w przeciągu jednego miesiąca. Jak sama nazwa wskazuje dieta 1000 kalorii polega na spożywaniu pokarmów, których dzienna suma kalorii nie przekracza tysiąca kalorii. Zaletą tej diety jest… świetne zbilansowanie, które dostarcza organizmowi wszystkich potrzebnych do zdrowego funkcjonowania składników odżywczych oraz witamin. Tego typu diety są bardzo często polecane przez wszelkiego rodzaju dietetyków, którzy rekomendują ją jako dietę bardzo zdrową dla organizmu.
Zmniejszona ilość składników energetycznych sprawia, iż organizm zaczyna pobierać energię z odłożonej tkanki tłuszczowej. Dieta 1000 kalorii jest bardzo często wybierana zarówno przez młodsze jak i starsze osoby, które mają problem z nadwagą. Stosując powyższą dietę w procesie odchudzania, z całą pewnością należy pamiętać, aby przyjmowane posiłki były małe. Dietetycy doradzają, aby spożywać pięć małych posiłków w ciągu doby zamiast trzech większych. Poza tym należy pamiętać, aby zaprzestać spożywania posiłków po godzinie dziewiętnastej. Dieta którą opisuję,  powoduje raczej wolniejsze tempo chudnięcia jednak jest zdrowa dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i nie powoduje efektu jojo. Najczęstsze tempo chudnięcia przy stosowaniu tego rodzaju diety, wynosi około jednego kilograma na tydzień. Wiele diet reklamowanych na rynku rzeczywiście pozwala na zrzucenie większej ilości kilogramów w przeciągu tego samego czasu, jednak nie są tak zdrowe dla organizmu i mogą powodować złudne wrażenie chudnięcia. Bardzo często po szybkiej utracie wagi następuje równie szybki wzrost. Także efekt końcowy najczęściej nie daje satysfakcjonujących rezultatów a poza tym tego typu diety mogą być przyczyną różnego rodzaju chorób organizmu. Warto uzbroić się w cierpliwość, stosować zdrową dietę i po pewnym czasie cieszyć się z wymarzonej figury.

A więc czy warto? Jak najbardziej. Nie jest to dieta typu „tracisz 10kg w tydzień” ale jest bardzo skuteczna. Trzeba po prostu wziąć się w garść i nie załamywać się brakiem efektów. To znaczy efekty są, ale rozłożone w czasie.
Czy ktoś z Was tez próbował tej diety? Jak Wasze opinie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości