Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak można szybko schudnąć, czy to realne?
#1
Jak szybko schudnąć ?


To pytanie z niewielkimi zmianami pojawia się dość często w internecie. Internauci pytają :

Jak można szybko schudnąć? Jak schudnąć 10 kg w ciągu miesiąca? Jak schudnąć na wesele czy imprezy ze znajomymi?Jak schudnąć na wakacje?  Jak schudnąć po świętach? Jak schudnąć po ciąży? 

Ludzie pytają, nie lekarzy czy dietetyków a zazwyczaj amatorów, którzy nie posiadają podstawowej wiedzy w tej dziedzinie. Najczęściej udzielane odpowiedzi na ich pytania, w internecie to : nie jedz w ogóle pieczywa, nie jedz słodkiego, nie jedz tłustego. Kiełbasy i pierogów też nie wolno, majonezu nie wolno a po godzinie 18 nie powinno się jeść w ogóle. A jak już rowerek albo bieganie to tak aby pot ściekał rzeką. Stosujemy te wszystkie rady, a nasze ciało i tak nie chce spalać tłuszczu. Czemu tak się dzieje? Dlatego, że takie działania wprowadza nasz organizm w stan stresu, co automatycznie zmniejsza zapotrzebowanie na energię, może wywołać depresję i zryw nerwowy. Dlatego na początek trzeba się zastanowić jak zrobić to prawidłowo. Realnie, bez narażenia naszego zdrowia w ciągu miesiąca można schudnąć maksymalnie 4-6 kg, zakładając, że osoba, która chce się odchudzać jest zdrowa.

Co jest potrzebne aby szybko schudnąć?

Odpowiedź jest prosta i krótka. Należy zmusić nasz organizm do spalania własnego tłuszczu. Aby zrozumieć jak to zrobić, trzeba wiedzieć, że np. w pierwszą połowę dnia nasz organizm, zgodnie z biorytmem, jest nastawiony bardziej na spalanie własnego tłuszczu niż w godzinach popołudniowych, natomiast w godzinach wieczornych organizm jest nastawiony na uzupełnienie zapasów. Badania wskazują, że energią ze spalanego tłuszczu nasz organizm posługuje się przy średnim obciążeniu np. przy długich spacerach. Natomiast przy intensywnym bieganiu nasz organizm wykorzystuje głównie węglowodany, poziom których uzupełniamy głównie podczas jedzenia. To widać po tym, że przy średnim obciążeniu organizmu apetyt zazwyczaj zmniejsza się np. często w pracy nie chce nam się jeść a przy intensywnym treningu kiedy spalamy węglowodany apetyt zwiększa się. Drugim bardzo ważnym momentem, w procesie szybkiego odchudzania, a w zasadzie pierwszym jest dbanie o własny organizm. Trzecim strategicznym aspektem jest prawidłowe odżywianie się. Nie można całkowicie odstawić jedzenia ponieważ organizm potrzebuje białka, węglowodanów w odpowiednich ilościach, których nie może uzyskać w procesie spalania własnego tłuszczu. Dlatego wszystkie diety na zasadzie rano jabłko, na obiad papryka a na kolację nic w dłuższej perspektywie prowadzi do efektu jo jo i zwiększenia wagi. W kolejnych swoich artykułach postaram się przybliżyć wpływ na odchudzanie ćwiczeń fizycznych, niektórych suplementów diety, oraz specjalnie opracowanych diet. Ale w mojej ocenie zbyt szybkie odchudzanie, w krótkim odstępie czasu w większości przypadków prowadzi do efektu jo jo i ponownego nabrania niepożądanej wagi ciała.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości