Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uważaj na przekąski!
#1
Będąc na diecie musimy zauważyć, że większości z nich łączy jedno – podczas dnia musimy spożyć trzy główne posiłki, a pomiędzy nimi możemy pozwolić sobie na przekąski. Są one jednak bardzo zdradliwe. Poza tym wiele osób uważa, że istnieje tu cienka granica, która kończy się po prostu podjadaniem. A to zjawisko jest już krokiem, które odbiega od naszej drogi zdrowego odżywiania. Faktycznie należy tutaj trzymać się na baczności. Przekąski same w sobie nie są niczym złym. Wręcz przeciwnie, należy je włączyć do naszego odżywiania. Chodzi tu tylko i wyłącznie o to, by było to równie wartościowe i zdrowe jedzenie jak w przypadku śniadaniu, obiadu i kolacji. Dla niektórych z nas przekąską mogły być dotychczas chipsy, popijane colą czy piwem. O takich nawykach należy absolutnie zapomnieć. To śmieciowe jedzenie, po którym nadal będziemy głodni. Na co zatem warto to zamienić? Przede wszystkim na łatwo dostępne przez cały rok orzechy, niemal w każdej postaci. Bardzo popularne są ich mieszanki. Dostarczają one wiele witamin, ale również magnez czy cynk. Nie możemy zapomnieć również o przekąskach w postaci warzyw i owoców. To najpopularniejsze przekąski w tej postaci. Niestety na początku mało kto się na nie decyduje, z uwagi na fakt, że nasz żołądek jest rozciągnięty i „woła” od nas więcej pokarmu. Na warzywa, ale przede wszystkim owoce należy spojrzeć pod inną postacią – suszoną. To fantastyczna alternatywa dla chipsów. Jeśli jednak te propozycje nas do siebie nie przekonują możemy spróbować przekąsek z produktów mlecznych. I tutaj możemy kupić sobie jogurt, a do niego dodać chociażby nasze ulubione musli. Takich przykładów możemy mnożyć w nieskończoność. Chodzi tu jedynie o fakt, aby pokazać, że przekąski mogą być jednocześnie wartościowe, zdrowe i smaczne. Co najważniejsze warto zauważyć, że większości tych produktów jest łatwo dostępna. Dzięki czemu możemy pozwolić sobie na ich spożywanie podczas chociażby przerwy w pracy. M być to proste, szybkie i konkretne jedzenie. Dzięki temu jesteśmy w stanie poczekać do obiadu czy kolacji.
Odpowiedz
#2
To ciężki temat dla wielu osób, zwłaszcza na początku diety przekąski mogą okazać się zgubne, ale trudno pozbyć się nawyku podjadania. Dla mnie sporym wyzwaniem było oglądanie wieczorem filmu bez popcornu i chipsów. Szukam zamienników, czegoś zdrowego, ale i w miarę smacznego, żeby sobie nie obrzydzić diety. Mnie odpowiadają nasiona goji, płatki owsiane z intenson , pieczone pomidory posypane bazylią i suszone owoce.
Odpowiedz
#3
Spróbuj suszyć jabłka w plasterkach. Wychodzą takie czipsy, mi smakują
Odpowiedz
#4
Jako przepaskę jem suszone banany, wiem że banany to też węglowodany ale mniej tuczą jak czipsy ( ziemniaki smażone na utwardzonym oleju palmowym).
Odpowiedz
#5
Ja podjadam wafle ryżowe
Odpowiedz
#6
Do wszystkiego można się przyzwyczaić, do życia bez podjadania też Uśmiech Ja osobiście pozwalam sobie między posiłkami jedynie na orzechy i bakalie (chociaż też zawierają tłuszcz). O chipsach itp. już dawno zapomniałam. Nie taki diabeł straszny... Poza tym chciałabym Wam polecić dietę śródziemnomorską, bo dzięki niej zgubiłam już sporo tłuszczu Oczko , a jednocześnie jestem pełna energii, jak nigdy wcześniej.
Odpowiedz
#7
nie zapłacą Tobie za linka.... A spróbujesz jeszcze raz podlinkujemy tą stronę o dietach bardziej "ciekawymi" linkami. Mistrzowie marketingu ...wa
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości