Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trening nordic walking
#1
Jeszcze kilka lat temu mało kto z nas wiedział co to „nordic walking”. Dziś sport ten zdobywa coraz większą rzeszę fanów. Z pewnością sami mogliśmy zauważyć tzw. ludzi z kijkami. Faktem jest, że sport ten wymaga od nas odpowiednich kijków, które można kupić w każdym sportowym sklepie. Jest ich kilka rodzajów, różnią się one niewielkimi szczegółami. Cena? Zróżnicowana, bowiem można kupić komplet kijków za kilkanaście złotych, ale również za kilkaset. Sam trening nie jest taki prosty na jaki może się wydawać. Po pierwsze należy nauczyć się chodzić dobrze technicznie, ponieważ wtedy spalamy o wiele więcej kalorii. I nie zapominajmy oczywiście o rozgrzewce, która jest równie ważna jak sam trening. Ćwiczenia należy wykonywać przed jak i po treningu. Warto również zainwestować w odpowiednie obuwie i strój. Dlaczego warto uprawiać nordic walking? Przede wszystkim dlatego, że pobudza większość naszych mięśni. Więcej niżeli na rowerze czy innych podobnych ćwiczeń. Jednak kluczem do tego jest technika, bez niej zapomnijmy o szybkich efektach odchudzania.
Odpowiedz
#2
Mam kijki, uczę się chodzić. Wiem, że moje zdrowie bardzo na tym skorzysta.
Odpowiedz
#3
Nabijasz posty czy tylko mi się wydaje? Bo jeśli robisz to dla linku to nie zapłacą Tobie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości