Forum o odchudzaniu i zdrowym trybie życia
Dieta na przytycie - Wersja do druku

+- Forum o odchudzaniu i zdrowym trybie życia (https://forum-odchudzanie.com.pl)
+-- Dział: Sposoby na odchudzanie, diety, suplementy diety, żywność i kulinaria (https://forum-odchudzanie.com.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Diety i sposoby na poprawę naszych nawyków żywieniowcyh (https://forum-odchudzanie.com.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Dieta na przytycie (/showthread.php?tid=52)Dieta na przytycie - Ikar - 10-06-2016

Większa część naszego społeczeństwa boryka się z problemami nadwagi i otyłości. Można śmiało powiedzieć, że jest to choroba dwudziestego wieku, na którą zapadają osoby starsze, młodsze, a nawet dzieci. Przybieranie na wadze może być uwarunkowane źle dobraną dietą, chorobami i brakiem aktywności fizycznej. Otyłość może mieć także podłoże genetyczne. Niemniej jednak, takim samym problemem jak otyłość jest niedowaga. Podczas, gdy mnóstwo osób walczy ze zbędnymi kilogramami jest taka grupa ludzi, którzy nie mogą przytyć. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zdrowa i zbilansowana dieta. Nie sztuką jest bowiem objadanie się słodyczami i jedzeniem typu fast food. Trzeba jednak sobie jasno powiedzieć, że taka dieta to mnóstwo uzależniających nas węglowodanów, które powodują wzrost tkanki tłuszczowej, a nie o to chodzi w zdrowym przybieraniu na wadze. Dieta na przytycie ma budować masę mięśniową i powodować regularny, powolny i stabilny przyrost wagi. Dlatego też, należy jeść kilka posiłków dziennie i co jakiś czas zwiększać ich kaloryczność.