Forum o odchudzaniu i zdrowym trybie życia
Uważaj na przekąski! - Wersja do druku

+- Forum o odchudzaniu i zdrowym trybie życia (https://forum-odchudzanie.com.pl)
+-- Dział: Sposoby na odchudzanie, diety, suplementy diety, żywność i kulinaria (https://forum-odchudzanie.com.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Diety i sposoby na poprawę naszych nawyków żywieniowcyh (https://forum-odchudzanie.com.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Uważaj na przekąski! (/showthread.php?tid=23)



Uważaj na przekąski! - Ikar - 09-07-2015

Będąc na diecie musimy zauważyć, że większości z nich łączy jedno – podczas dnia musimy spożyć trzy główne posiłki, a pomiędzy nimi możemy pozwolić sobie na przekąski. Są one jednak bardzo zdradliwe. Poza tym wiele osób uważa, że istnieje tu cienka granica, która kończy się po prostu podjadaniem. A to zjawisko jest już krokiem, które odbiega od naszej drogi zdrowego odżywiania. Faktycznie należy tutaj trzymać się na baczności. Przekąski same w sobie nie są niczym złym. Wręcz przeciwnie, należy je włączyć do naszego odżywiania. Chodzi tu tylko i wyłącznie o to, by było to równie wartościowe i zdrowe jedzenie jak w przypadku śniadaniu, obiadu i kolacji. Dla niektórych z nas przekąską mogły być dotychczas chipsy, popijane colą czy piwem. O takich nawykach należy absolutnie zapomnieć. To śmieciowe jedzenie, po którym nadal będziemy głodni. Na co zatem warto to zamienić? Przede wszystkim na łatwo dostępne przez cały rok orzechy, niemal w każdej postaci. Bardzo popularne są ich mieszanki. Dostarczają one wiele witamin, ale również magnez czy cynk. Nie możemy zapomnieć również o przekąskach w postaci warzyw i owoców. To najpopularniejsze przekąski w tej postaci. Niestety na początku mało kto się na nie decyduje, z uwagi na fakt, że nasz żołądek jest rozciągnięty i „woła” od nas więcej pokarmu. Na warzywa, ale przede wszystkim owoce należy spojrzeć pod inną postacią – suszoną. To fantastyczna alternatywa dla chipsów. Jeśli jednak te propozycje nas do siebie nie przekonują możemy spróbować przekąsek z produktów mlecznych. I tutaj możemy kupić sobie jogurt, a do niego dodać chociażby nasze ulubione musli. Takich przykładów możemy mnożyć w nieskończoność. Chodzi tu jedynie o fakt, aby pokazać, że przekąski mogą być jednocześnie wartościowe, zdrowe i smaczne. Co najważniejsze warto zauważyć, że większości tych produktów jest łatwo dostępna. Dzięki czemu możemy pozwolić sobie na ich spożywanie podczas chociażby przerwy w pracy. M być to proste, szybkie i konkretne jedzenie. Dzięki temu jesteśmy w stanie poczekać do obiadu czy kolacji.


RE: Uważaj na przekąski! - megi2507 - 10-01-2015

To ciężki temat dla wielu osób, zwłaszcza na początku diety przekąski mogą okazać się zgubne, ale trudno pozbyć się nawyku podjadania. Dla mnie sporym wyzwaniem było oglądanie wieczorem filmu bez popcornu i chipsów. Szukam zamienników, czegoś zdrowego, ale i w miarę smacznego, żeby sobie nie obrzydzić diety. Mnie odpowiadają nasiona goji, płatki owsiane z intenson , pieczone pomidory posypane bazylią i suszone owoce.


RE: Uważaj na przekąski! - Administrator - 10-01-2015

Spróbuj suszyć jabłka w plasterkach. Wychodzą takie czipsy, mi smakują


RE: Uważaj na przekąski! - Ikar - 10-02-2015

Jako przepaskę jem suszone banany, wiem że banany to też węglowodany ale mniej tuczą jak czipsy ( ziemniaki smażone na utwardzonym oleju palmowym).


RE: Uważaj na przekąski! - Magda1987 - 10-06-2015

Ja podjadam wafle ryżowe


RE: Uważaj na przekąski! - Ela54 - 12-29-2015

Do wszystkiego można się przyzwyczaić, do życia bez podjadania też Uśmiech Ja osobiście pozwalam sobie między posiłkami jedynie na orzechy i bakalie (chociaż też zawierają tłuszcz). O chipsach itp. już dawno zapomniałam. Nie taki diabeł straszny... Poza tym chciałabym Wam polecić dietę śródziemnomorską, bo dzięki niej zgubiłam już sporo tłuszczu Oczko , a jednocześnie jestem pełna energii, jak nigdy wcześniej.


RE: Uważaj na przekąski! - Ikar - 12-30-2015

nie zapłacą Tobie za linka.... A spróbujesz jeszcze raz podlinkujemy tą stronę o dietach bardziej "ciekawymi" linkami. Mistrzowie marketingu ...wa