Forum o odchudzaniu i zdrowym trybie życia
Zdrowy styl życia w modzie - Wersja do druku

+- Forum o odchudzaniu i zdrowym trybie życia (https://forum-odchudzanie.com.pl)
+-- Dział: Sposoby na odchudzanie, diety, suplementy diety, żywność i kulinaria (https://forum-odchudzanie.com.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Ogólna dyskusja na temat odchudzania (https://forum-odchudzanie.com.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: Zdrowy styl życia w modzie (/showthread.php?tid=17)Zdrowy styl życia w modzie - Ikar - 08-21-2015

Trzeba przyznać, że żyjemy w świecie wielu absurdów i przeciwieństw. Z jednej strony epidemia otyłości, programy jak pomóc takim ludziom i ciągła walka ludzi otyłych o zgubienie nawet jednego kilograma. Z drugiej strony wychudzone dziewczyny na wybiegach mody, anoreksja… Niestety ciężko dziś ludziom wyczuć złoty środek. Co nie oznacza, że to niemożliwe. Mimo wszystko trzeba przyznać, że zdrowy styl życia jest w modzie. Coraz więcej z nas ćwiczy i co ważne – ma z tego satysfakcje. Na mieście jest coraz więcej restauracji, które oferują zdrową żywność – można zjeść dobrze i zdrowo. Najważniejsze jest to, że zmienia się nasze nastawienie, a przede wszystkim chcemy uczyć się zdrowych nawyków żywieniowych. Zaczęło się coś dziać w tym kierunku, dzięki czemu coraz więcej z nas czyta co zawierają dane produkty i staramy wybierać się te najlepsze. Niestety moda na takie zachowanie często przekracza swoje dobre granice. Pokazuje tu, że wszystko można przedawkować – nawet zdrowy styl życia, który może doprowadzić nas do wspomniane wcześniej anoreksji.


RE: Zdrowy styl życia w modzie - begraso95 - 11-14-2015

Zgadzam się. Znam mnóstwo osób, które prowadzą zdrowy styl życia (ich zdaniem) i strasznie chudną. Co niepokoi.


RE: Zdrowy styl życia w modzie - Ikar - 11-14-2015

Tworzą się nawet ekoseksty, gdzie "zdrowy tryb życia" staje się fobią celem samym w sobie a nie poprawienie zdrowia i walka z nadwagą.