Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak uniknąć efekt jo-jo
#1
Nie jeden z nas ma za sobą przygodę z dietą. Być może udało się nam schudnąć kilka-kilkanaście kilo, jednak pojawił się niechciany efekt jo-jo. Przybieranie na wadze po ciężkiej diecie jest częste. Dlaczego tak jest? Jak tego uniknąć? Te i wiele innych pytań zadają sobie tysiące ludzi na świecie. Efekt jo-jo pojawia się tak często, ponieważ niejako katujemy własny organizm przez dany okres czasu, a następnie wracamy do złych nawyków żywieniowych. Zatem nie można spodziewać się wtedy innych efektów. Oczywiście każdy organizm reaguje różnie na takie procesy, mimo wszystko większości z nas jest niemal pewne, że efekt jo-jo wystąpi właśnie u nas. Można tego uniknąć. Wystarczy dalej spożywać zdrową żywność oraz aktywnie spędzać czas. Przy tym pamiętajmy, aby się nie katować. Zazwyczaj efekty są długotrwałe, a przy tym utrzymują się na dłużej. Dzięki temu możemy zapomnieć o efekcie jo-jo i cieszyć się swoją figurą na dłużej. Nie zrażajmy się, że będziemy musieli ciągnąć to latami – z biegiem czasu wiele zdrowej żywności będzie nam coraz bardziej smakowała, a niezdrowe jedzenie będziemy spożywać coraz rzadziej
Odpowiedz
#2
U mnie efekt jojo nie pojawia się odkąd chodzę na siłownię. Nie lubię ćwiczyć, ale uwielbiam taniec. Zaczęłam więc chodzić na zajęcia Sexy Dance w Artis Wellnes Club na Wilanowie i to naprawdę bardzo fajny sposób na to żeby się nieco rozruszać. Wyglądam coraz lepiej, jestem bardziej pewna siebie i przede wszystkim zdrowsza i szczuplejsza a kilogramy nie wracają. Oczywiście się nie obżeram Oczko
Odpowiedz
#3
Jeżeli mamy dobrze ułożoną dietę, to nie będzie efektu jojo, tak mi zawsze mówiła moja dietetyczka. A miałam naprawdę super babkę z tastycalories.com, ułożyła mi dietę w której mogłam jeść wszystkie ulubione produkty, tak że nie było ciężko jej utrzymać.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości